Liz Claman relacjonuje na żywo z Clay, w stanie Nowy Jork, gdzie Micron buduje ogromną fabrykę pamięciowych układów scalonych o wartości 250 miliardów dolarów.
Prezydent Donald Trump w piątek pochwalił plany firmy Micron Technology dotyczące inwestycji w wysokości 250 miliardów dolarów w amerykańską produkcję półprzewodników, w tym największej w historii Stanów Zjednoczonych fabryki chipów.
Firma z siedzibą w Boise w stanie Idaho ogłosiła w czwartek, że przyspiesza swoje inwestycje w produkcję i badania w USA, z celem produkcji 40% jej pamięciowych chipów DRAM w Stanach Zjednoczonych.
„MILIARDOWE INWESTYCJE CIĄGLE NADCHODZĄ!” – napisał Trump na Truth Social, nazywając ogłoszenie „Efektem Trumpa”.
„Micron przyspiesza swoje wydatki w USA do OGROMNYCH 250 MILIARDÓW DOLARÓW, aby budować układy pamięciowe właśnie tutaj w USA” – napisał Trump. „Przez lata Partia Demokratyczna nic nie robiła, opierając amerykańską przemysłowość na przytłaczającym biurokratycznym gąszczu, kompletnym niegospodarnością i absurdalnymi dyrektywami o przebudzeniu społecznym.”
Dyrektor generalny MICRON mówi, że BOOM SZTUCZNEJ INTELIGENCJI POGŁĘBIA 'NIEPRECEDENSOWANY’ POPYT NA PAMIĘĆ, W MIĘDZyczASIE Firma Inwestuje 250 MILIARDÓW DOLARÓW
Firma poinformowała, że spodziewa się wydać ponad 250 miliardów dolarów do 2035 roku, z powodu wzrastającego popytu na pamięciowe układy w erze sztucznej inteligencji.
Micron powiedział, że budowa nowej instalacji w stanie Nowy Jork będzie wymagać tysięcy wykwalifikowanych pracowników, tworząc możliwości dla związków zawodowych, praktykantów, absolwentów lokalnych programów szkoleniowych, specjalistycznych wykonawców i dostawców.
Firma powiedziała, że oczekuje, iż jej zakłady półprzewodnikowe w Idaho i Wirginii, razem z projektem w stanie Nowy Jork, będą wspierać dodatkowe 90 000 miejsc pracy oraz promować cele gospodarcze i bezpieczeństwo narodowe USA.
Trump także podkreślił wypowiedź prezesa i dyrektora generalnego Micron, Sanjaya Mehrotry, który powiedział, że firma zwiększa swoje planowane inwestycje w produkcję i badania w USA z 200 miliardów dolarów na 250 miliardów dolarów.
Komitet Handlu Howard Lutnick pochwalił ogłoszenie, twierdząc: „Model gospodarczy Trumpa jednoznacznie pokazuje, że nigdy nie było lepszego czasu na inwestycje w USA.”
Administrator Administration SBA Kelly Loeffler powiedziała, że inwestycja o wartości 250 miliardów dolarów to „dokładnie rodzaj śmiałej, amerykańskiej inwestycji, na którą została zaprojektowana agenda prezydenta Trumpa.”
Administrator Administracji Małych Przedsiębiorstw Kelly Loeffler powiedziała, że inwestycja wzmocni krajową produkcję półprzewodników, tworząc szanse dla małych przedsiębiorstw w całym kraju.
Nora Moriarty z FOX Business przyczyniła się do tego raportu.






