Strona główna Aktualności Angus Taylor broni swoje nazwanie Albo „aroganckim p***k” podczas debaty

Angus Taylor broni swoje nazwanie Albo „aroganckim p***k” podczas debaty

13
0

Angus Taylor odmówił przeprosin za nazwanie Anthony’ego Albanese’a „aroganckim p***kiem”, twierdząc, że Australijczycy mówią „o wiele gorsze rzeczy” na temat premiera.

Wiceprzewodniczący opozycji i premier poparli się podczas czasu na pytania w czwartek, podczas gdy omawiali zmiany podatkowe Partii Pracy w tegorocznym Federalnym Budżecie.

Taylor wymumlał obelgę po tym, jak Albanese odpowiedział na pytanie dotyczące zmian w obniżeniu podatku od zysków kapitałowych i o odliczaniu od dochodu negatywnego.

Jego słowa szybko zostały zgłoszone przez Tony’ego Burke’a, ministra spraw wewnętrznych, który powiedział spikerowi Miltonowi Dickowi, że były „daleko poza nieparlamentarnymi”.

Kilku posłów zarówno z Liberalnej jak i Partii Pracy później potwierdziło usłyszenie komentarza Taylora.

Spiker Milton Dick powiedział, że nie słyszał obrazy, ale poprosił lidera opozycji o wycofanie „nieparlamentarnej uwagi”, co uczynił.

W piątek Taylor bronił swoich słów, mówiąc gospodarzowi programu Today, Karlowi Stefanovicowi, że Australijczycy mówią „o wiele gorsze rzeczy” na temat Albanese’a.

„Muszę powiedzieć, że słyszę obecnie o wiele gorsze rzeczy od innych ludzi, gdy przemieszczam się po kraju. Ludzie prowadzący małe firmy i rolnicy są zagniewani” – powiedział.

[Context: Konflikt między liderem opozycji a premierem podczas czasu na pytania; Fact Check: Potwierdzenie słów Taylora przez innych posłów; Obwinianie rządu o negatywny wpływ budżetu na rynek nieruchomości]