Strona główna Aktualności Kolejny ranny wydobywacz min NPA umiera w szpitalu – oficjalny

Kolejny ranny wydobywacz min NPA umiera w szpitalu – oficjalny

10
0
Kolejny ranny rozminujący NPA zmarł w szpitalu - oficjalne informacje

Rozminowujący z organizacji humanitarnej Norweskiej Pomocy Ludziom, który został ranny w wyniku ostrzału przez Rosjan, zmarł w szpitalu – poinformował Szef Sztabu Wojskowego Administracji Wojskowej Chersońskiego Obwodu Oleksandr Prokudin.

„Rozminowujący z organizacji humanitarnej NPA, który ucierpiał w wyniku ostrzału przez Rosjan w hromadzie Vysokopillia, zmarł w szpitalu. Medycy desperacko walczyli o życie 25-letniego młodzieńca, jednak obrażenia okazały się zbyt poważne” – napisał na Telegramie.

Prokudin złożył kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego.

Zgodnie z jego informacjami, w wyniku tego ataku dwóch pracowników Norweskiej Pomocy Ludziom odniosło śmiertelne obrażenia. Czterech innych specjalistów zostało rannych.

Jak wcześniej podano, pracownik międzynarodowej organizacji humanitarnej Norweskiej Pomocy Ludziom (NPA) zginął w wyniku ostrzału przez rosyjskie wojska w obwodzie chersońskim, a wstępnie wiadomo było, że trzech innych przedstawicieli tej organizacji odniosło obrażenia.