Strona główna Aktualności Wielka Brytania udzieli Ukrainie 150 000 dronów, ponad 350 rakiet i radarów...

Wielka Brytania udzieli Ukrainie 150 000 dronów, ponad 350 rakiet i radarów do końca roku w ramach pakietu finansowania wartego 752 mln funtów szterlingów.

12
0

Nowy Wielka Brytania Minister Obrony Dan Jarvis ogłosił nowy pakiet pomocy dla Ukrainy, w tym drony, rakiety i radary do końca tego roku, podczas 35. spotkania Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy (w formacie Ramstein).

„Umówiliśmy się z ministrem obrony Mychajłem Fiodorowem, że Wielka Brytania dostarczy 150 000 dronów produkowanych na Ukrainie, a także ponad 350 rakiet obrony powietrznej i radarów, które zostaną dostarczone do końca roku w ramach 752 milionów funtów pakietu finansowanego ze sprzedaży skonfiskowanego majątku rosyjskiego za pośrednictwem ERA” – powiedział podczas spotkania Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy w czwartek.

Jak w poprzednich przypadkach, Wielka Brytania i Niemcy współprzewodniczą spotkaniu Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy.

34. spotkanie Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy (w formacie Ramstein) odbyło się w formie hybrydowej w Berlinie 15 kwietnia. Wówczas minister obrony Ukrainy Mychajło Fiodorow poinformował, że kolejne spotkanie odbędzie się w czerwcu.