28-letnia Ainhoa Caballero Medina z Hiszpanii poprosiła o eutanazję ze względu na chroniczne bóle potem, jak jak twierdzi próba zabójstwa dokonana przez jej byłego chłopaka pozostawiła ją w cierpieniach.
Kolejną częścią był nieustanny bój z uszczerbkiem na zdrowiu, obejmującym uszkodzenie mózgu oraz utratę zmysłu smaku i węchu.
Równocześnie twierdzi, że jej lokalna rada wielokrotnie zawiodła, odmawiając uznania jej za ofiarę przemocy domowej, nawet gdy jej były partner nadal ją groził z więzienia, gdzie przebywa podczas tymczasowego aresztowania i podlega ograniczeniu polegającemu na zakazie zbliżania się.
„Nie mogąc uciec od fizycznego cierpienia i straciwszy wszelką nadzieję, że władze kiedykolwiek jej pomogą, ostatecznie poprosiła o śmierć wspomaganą zgodnie z hiszpańskim prawem eutanazji.”
(Sory, moj komentarz jest wulgarny, ale nie chciałem go usuwać)







