Dick Smith obawia się, że populacja Australii przekroczy 100 milionów ludzi do końca wieku i postanowił ożywić znane reklamy telewizyjne z Grim Reaper z lat 80-tych, ostrzegając przed tym, co on nazywa kryzysem przeludnienia. Przedsiębiorca, mający 82 lata, wydał „apel o walkę” przeciwko przeludnieniu w serii reklam prasowych zamieszczonych w metropolitalnych publikacjach w tym tygodniu, zatytułowanych „Przeludnienie zniszczy Australię”. W wywiadzie dla Daily Mail zauważył, że kraj nie ma nawet 30 milionów ludzi, a młodzi ludzie wychowują się w „mrowiskowych” blokach mieszkalnych lub domach w podmiejskich okolicach z małymi podwórkami. „Myślę, że powinienem przywrócić tę kampanię z Grim Reaper, tak właściwie to zrobię” – powiedział. W swojej reklamie Smith stwierdził: „Każda australijska rodzina ma plan populacyjny. Mogą mieć nawet 20 dzieci, ale tego nie robią. Zamiast tego mają liczbę, w której mogą dać dobrego życia.” „A jednak nasze partie polityczne nie mają planu dla naszego kraju! Praktycznie każdy problem, z jakim mamy do czynienia dzisiaj na świecie, staje się trudniejszy do rozwiązania przy większej liczbie ludzi. Z automatyzacją, robotyką i sztuczną inteligencją, w przyszłości prawdopodobnie będzie mniej dostępnych miejsc pracy.” „Czy chcemy, aby nasze dzieci i wnuki nie miały właściwej kariery? Oczywiście, że nie. A może, aby nie miały nigdy możliwości zakupu domu z ogrodem, zamiast żyć w świecie wiecznych korków drogowych.” [Context: Dick Smith jest przedsiębiorcą i obrońcą zrównoważonej populacji w Australii, co skłoniło go do wydania serii reklam przeciwko przeludnieniu.]
[Fact Check: Reklamy z Grim Reaper były kultowym elementem ostrzegającym przed HIV w latach 80-tych, co Smith chce wykorzystać w swojej kampanii przeciwko przeludnieniu.]





