Strona główna Aktualności Policja w Kijowie otwiera sprawę po doniesieniach kobiet o prześladowaniu.

Policja w Kijowie otwiera sprawę po doniesieniach kobiet o prześladowaniu.

25
0

Rozpoczęto postępowanie karne w związku z doniesieniami o prześladowaniu kobiet w Kijowie przez lokalnego mieszkańca, informuje kijowska policja.

„Biuro śledcze komisariatu dzielnicy Solomiansky rozpoczęło dochodzenie wstępne zgodnie z art. 182 kodeksu karnego Ukrainy – naruszenie prywatności” – poinformowała stolica na swojej stronie internetowej w środę.

Według relacji, policjanci obecnie identyfikują wszystkie ofiary i wyjaśniają okoliczności działań sprawcy. Śledztwo jest nadal prowadzone.

Historia prześladowań stała się publiczna w maju-czerwcu 2026 r. po postach kobiet na portalu społecznościowym Threads. Kobiety twierdzą, że mężczyzna nawiązywał znajomości na ulicach lub w środkach transportu publicznego, a po zdobyciu numeru telefonu wysyłał niechciane wiadomości i regularnie dzwonił. Według ofiar, mężczyzna nagrywał te wprowadzenia na kamerze na ciele i wysyłał im te nagrania po pewnym czasie.