Strona główna Aktualności Rosyjskie siły atakują stację kolejową w Wilniansku, dwie osoby ranne

Rosyjskie siły atakują stację kolejową w Wilniansku, dwie osoby ranne

10
0

Dwie osoby zostały ranne w ataku rosyjskich sił na stację kolejową w Wilniansku, w regionie zaporoskim, poinformowało Ministerstwo Rozwoju Społeczności i Terytoriów Ukrainy.

Według agencji, po otrzymaniu sygnału alarmowego o nalocie powietrznym pociąg elektryczny na trasie Zaporoże-2 – Synielnykowe został zatrzymany, aby evakuować pasażerów.

Dwóch pasażerów odniosło rany od odłamków w wyniku ataku. Udzielono im pierwszej pomocy i przewieziono do szpitala. Trwają prace nad przywróceniem ruchu na danym odcinku.

Szeptanym potwierdził informację o cywilnych ofiarach ataku.

„Dwie osoby zostały ranne w wyniku ataku przeciwnika na Wilniansk. Rosyjski dron zaatakował obiekt infrastruktury transportowej. Dwóch cywilów zostało rannych – 88-letnia kobieta i 47-letni mężczyzna” – oznajmił Fedorov w poście opublikowanym na Telegramie.