Strona główna Sport Usyk rezygnuje z tytułów mistrza świata

Usyk rezygnuje z tytułów mistrza świata

16
0

Oleksandr Usyk zrezygnował z tytułów mistrza świata wagi ciężkiej WBC, WBA, IBF i Ring Magazine – ale ujawnił, że nie przeszedł jeszcze na emeryturę.

Usyk, który niedawno odniósł kontrowersyjne zwycięstwo przez zatrzymanie legendarnego w kickboxingu Rico Verhoevena, postanowił zrzec się trzech pasów wydawanych przez organy regulacyjne, co sprawiło, że sytuacja wagi ciężkiej się unormowała.

Niemniej jednak, Ukrainiec nie zamierza jeszcze kończyć swojej kariery sportowej, ponieważ ujawnił, że stoczy jeszcze jeden pojedynek przed zawieszeniem rękawic na kołek.

W filmie opublikowanym w mediach społecznościowych, Usyk, który ma bezskazowity rekord zawodowy z 25 zwycięstwami, powiedział: „To dobry dzień, aby powiedzieć, że chcę zrzec się wszystkich pasów, które obecnie posiadam. Chcę je udostępnić, aby ci, którzy są następni w kolejce, mogli walczyć o nie.”

„Zostawiam pasy, ale nie odchodzę od sportu, ponieważ mam jeszcze jeden taniec.”

Dodał: „Chcę podziękować wszystkim. Mam wielki szacunek dla wszystkich organizacji. Chcę podziękować wszystkim i powiedzieć, że czekajcie na więcej.”

W podpisie do swojego posta w mediach społecznościowych Usyk napisał: „To przemyślana decyzja, w którą jestem pewny, że otworzy dla mnie nowe możliwości.

„To nie jest koniec historii. Przed nami ciąg dalszy.”