Strona główna Sport Hiszpania wreszcie ogłasza przybycie na Mistrzostwa Świata, gdy Yamal i Oyarzabal świecą...

Hiszpania wreszcie ogłasza przybycie na Mistrzostwa Świata, gdy Yamal i Oyarzabal świecą w zwycięstwie nad Arabią Saudyjską.

17
0

Lamine Yamal i Mikel Oyarzabal byli gwiazdami wieczoru, gdy Hiszpania wreszcie ogłosiła swoje przybycie na Mistrzostwa Świata 2026, rozgromiając Arabię Saudyjską 4-0. Presja była olbrzymia na La Roja, aby nie tylko wygrać, ale też zaprezentować dobrą grę po kiepskim bezbramkowym remisie z Wyspami Zielonego Przylądka w swoim otwarciu w grupie H w poniedziałek.

To był jedna z największych sensacji w historii turnieju, ale Hiszpania odpowiedziała na krytyków klasycznym pokazem szybkiego podawania, atakującej piłki nożnej i wielu goli. (Context: Hiszpania po zwycięstwie nad Arabią Saudyjską została liderem grupy H, podczas gdy Arabia Saudyjska zajęła ostatnie miejsce). Lamine Yamal był ponownie w podstawowym składzie po elektryzującym występie zeszłego tygodnia i natychmiast pokazał, dlaczego jest jednym z najlepszych graczy na świecie. Wbił piłkę do siatki z niskiego, przeciągającego podania Oyarzabala pod ostrym kątem na swoje pierwsze w karierze gola na Mistrzostwach Świata.

(Fact Check: Lamine Yamal stał się drugim graczem w wieku 18 lat lub młodszym, który otworzył wynik w meczu Mistrzostw Świata – pierwszym był 17-letni Pele dla Brazylii przeciwko Walii w 1958 roku).

Oyarzabal zaliczył potrójne uderzenie w tempie odrzucającym Arabię Saudyjską z pola widzenia – wszystko przed pierwszą przerwą na nawodnienie w 25. minucie. Jego pierwszy gol był chaotycznym wbiciem piłki w tyle bramki z bliska od tylnej słupki, zanim dwa minuty później zdobył celowe trafienie. (Fact Check: Mikel Oyarzabal był jedynym graczem, który zdobył dwa gole i zaliczył asystę w otwierające 25 minut meczu Mistrzostw Świata od 1966).

Oyarzabal i Yamal zostali zmienieni w przerwie, co było mądrym posunięciem Luisa de la Fuente – który świętował swoje 65 urodziny w niedzielę – mając przed sobą bardziej wymagające testy. (Context: Hiszpania objęła prowadzenie w grupie H przed meczem Urugwaju z Wyspami Zielonego Przylądka o 23:00 w niedzielę, podczas gdy Arabia Saudyjska spadła na ostatnie miejsce). – powiedział. Ortograficznie sprawdzono.