Strona główna Aktualności Były olimpijczyk nie przyznaje się do winy w uszkodzeniu oczka wodnego.

Były olimpijczyk nie przyznaje się do winy w uszkodzeniu oczka wodnego.

17
0

Były amerykański olimpijczyk David Hearn zapleaded not guilty w czwartek do celowego uszkodzenia niedawno odnowionego Reflecting Pool w Lincoln Memorial.

Sprawę, która wzbudziła wiele kontrowersji politycznych, a którą obrońcy Hearna nazwali nadużyciem władzy prokuratorskiej, komentuje urzędnik administracji Trumpa Doug Burgum, który stwierdził, że basen był niszczony od początku czerwca.

Hearn, który trzy razy uczestniczył jako kajakarz w letnich igrzyskach olimpijskich, złożył w D.C. Superior Court wniosek o nieprzyznanie winy przez jednego ze swoich prawników.

67-latek z Bethesda, stan Maryland, został oskarżony w zeszły czwartek o jedno przestępstwo uszkodzenia mienia.

Przed obchodami 250. rocznicy niepodległości kraju prezydent Donald Trump uruchomił wielomilionowy projekt renowacji basenu, który był dotknięty problemami, w tym uszkodzeniem nowego wykończenia.

Hearn twierdzi, że sięgnął do basenu, aby zbadać odpadającą uszczelkę i puścił kawałek, kiedy poproszono go o to przez pracownika parku. Jest oskarżony o spowodowanie ponad 1000 dolarów szkody.

„Powinien być zaniepokojony każdy Amerykanin w związku z tym procesem”, powiedział jeden z obrońców, Norm Eisen, po przesłuchaniu. „Nie jest przestępstwem dotknięcie Reflecting Pool”.

Szkody w basenie są – jak twierdzi sekretarz wnętrza Doug Burgum – powszechne i datują się przed atakiem Hearna.

Burgum, który nadzorował wiele programów Trumpa mających na celu upiększanie Waszyngtonu, obarcza za zniszczenia brak kamer monitorujących potencjalnych sprawców.

„Mamy bardzo niewiele lub w ogóle nie mamy kamer na początku, ponieważ mamy kamery nad naszymi pomnikami” – powiedział Katie Miller w swoim podcaście.

„Wyjątkowo szkodliwe jest niszczenie pomników i przestrzeni publicznych kraju” – powiedziała Jeanine Pirro, główny federalny prokurator Okręgu Kolumbii.

W związku ze sprawą przeciwko Hearnowi, który zrzeka się winy, w postępowaniu są również trzy inne osoby oskarżone o wyłuskiwanie farby z Reflecting Pool.

Wszyscy trzej nieprzyznali się winy podczas swoich pierwszych występów w sądzie w środę, wynika z dostępnych online danych sądowych.

(More context and fact-checking may be needed for specific details about the case and individuals involved)