Mężczyzna o doskonałym rekordzie w kradzieżach, który ukradł prawie 20 000 funtów warte laptopów, telefony i sprzęt elektroniczny z przedsiębiorstw w City of London, powiedział policji: „Macie szczęście, że nie werbuję dziewcząt”, po tym jak został aresztowany – podał sąd.
Złodziej na etacie Neville Stanbury, 58 lat, dokonał serii włamań do biur, izb radców prawnych i firm finansowych, mimo wcześniejszego zakazu wjazdu do City of London po wcześniejszej fali włamań.
Przestępca, którego przestępstwa sięgają ponad czterech dekad wstecz, przyznał się do siedmiu włamań, jednej próby włamania i naruszenia zakazu postępowania karnego po napadach na firmy między grudniem 2025 roku a kwietniem tego roku.
Sąd Southwark Crown usłyszał, że Stanbury ukradł elektroniczne przedmioty o wartości 19 570 funtów podczas tej fali przestępstw, zabierając laptopy, iPady, iPhony i inne urządzenia z wielu firm w City.
Kiedy policja skonfrontowała się z nim w sprawie tych przestępstw, Stanbury pozostawał w dużej mierze obojętny.
Zapytany o niektóre włamania, odpowiedział: „Pewnie to ja to zrobiłem, no i co z tego?”
Sąd usłyszał również, że przyznał: „Jeśli mówisz mi, że to zrobiłem, to tak było.”
Matthew Jolliffe, prokurator, powiedział, że Stanbury okazał mało skruchy podczas przesłuchań policyjnych.




