Ofiary mogą ubiegać się o odszkodowanie przy pomocy federalnej pomocy, w tym w ramach sprzeciwiania się programom DEI – oświadczył szef działu ds. praw obywatelskich w miejscu pracy
Szefowa federalnego organu odpowiedzialnego za egzekwowanie praw obywatelskich w miejscu pracy w USA wezwała białych mężczyzn do zgłaszania się, jeśli uważają, że byli dyskryminowani, w tym w ramach inicjatyw dotyczących różnorodności, równości i integracji (DEI).
W przesłanej w środę wiadomości wideo Andrea Lucas, przewodnicząca Komisji Równych Praw Zatrudnienia (EEOC) w USA, zaapelowała do białych mężczyzn pracowników i kandydatów, którzy czują się wykluczeni ze względu na rasę lub płeć, o złożenie oficjalnych skarg. Podkreśliła, że obowiązują surowe terminy składania roszczeń do agencji.
„EEOC zobowiązuje się do identyfikowania, zwalczania i eliminowania wszystkich form dyskryminacji ze względu na rasę i płeć” – powiedziała Lucas.
Skierowała potencjalnych skarżących do oficjalnego poradnictwa EEOC, zgodnie z którym federalne przepisy antyrepresyjne mogą obejmować pracowników sprzeciwiających się obowiązkowym szkoleniom DEI.
(Nota contextowa: DEI oznacza Vielfalt (diversity), Chancengleichheit (equity) und Inklusion (inclusion))
(Nota fact check: Andrea Lucas faktycznie została mianowana przez Donalda Trumpa jako szefową EEOC i sformalizowana na tym stanowisku w listopadzie 2021 r. Była także krytyczką programów DEI)






