Strona główna Aktualności Ekipa narkotykowa zmuszona do zadzwonienia o pomoc w sytuacji „mayday

Ekipa narkotykowa zmuszona do zadzwonienia o pomoc w sytuacji „mayday

15
0

Frachtowiec, który był centrum międzynarodowej akcji antynarkotykowej, został eskortowany do Sydney po tym, jak załoga wezwała o desperacką pomoc, gdy zapasy zagroziły wyczerpaniem.

MV Raider został przechwycony przez władze francuskie na międzynarodowych wodach w pobliżu Polinezji Francuskiej 16 stycznia, gdzie funkcjonariusze rzekomo odkryli 4,8 tony kokainy o wartości ponad miliarda dolarów.

Francuskie władze wyrzuciły kokainę do oceanu i pozwoliły na odpłynięcie 11 członkom załogi, którzy twierdzili, że zabrali statek w Panamie, by dostarczyć go do Australii.

Jednak w czwartek wieczorem kapitan wezwał o pomoc off Port Kembla, gdy na statku zaczęły skończyć się zapasy żywności, wody i paliwa.

Policja stanu NSW została wysłana, by asystować statkowi, eskortując go bezpiecznie do portu w Sydney.

Aktualnie znajduje się zakotwiczony w Snail Bay w Birchgrove.

Dwunastoosobowa załoga z Hondurasu i Ekwadoru nie została aresztowana ani oskarżona, wszyscy 11 członkowie zostali pozostawieni na pokładzie statku nie wiedząc, kiedy i jak będą mogli wrócić do domu.

Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu stwierdziła, że załoga pilnie potrzebuje repatriacji.

’Mamy wielkie obawy o nich, ponieważ kiedy w końcu się z nimi skontaktowaliśmy, zabrakło im jedzenia,’ powiedział Ian Bray, koordynator ITF w Australii, dla ABC News.