Strona główna Aktualności Minister spraw zagranicznych i gubernator NBU koordynują reakcję na nieuprawnione wykorzystanie funduszy...

Minister spraw zagranicznych i gubernator NBU koordynują reakcję na nieuprawnione wykorzystanie funduszy przez Węgry.

48
0
Minister spraw zagranicznych i gubernator Banku Narodowego Ukrainy koordynują reakcję na nieprawidłowe wykorzystanie funduszy przez Węgry

Zdjęcie: MSZ

Ukraiński Minister Spraw Zagranicznych Andrij Sybiha oraz Gubernator Narodowego Banku Ukrainy Andrij Pyshny omówili sytuację związana z funduszami, które zostały nieprawidłowo wykorzystane przez Węgry. Sybiha poinformował o tym w poniedziałek na Facebooku.

Okazją do spotkania było 35-lecie NBU.

„Przyszedłem osobiście, by pogratulować zespołowi i Gubernatorowi NBU Andrijowi Pyshnemu. Dzisiaj ich praca polega przede wszystkim nie na liczbach. Chodzi o zaufanie, zarządzalność i zdolność państwa do trzymania się razem.

Szczerym dialogiem omówiliśmy główne wyzwania, w tym sytuację związaną z nielegalnym wykorzystaniem funduszy, które znajdowały się w opancerzonych pojazdach przemieszczających się przez terytorium Węgier. Koordynujemy kroki w celu jak najszybszego rozwiązania i przywrócenia sprawiedliwości,” powiedział Sybiha na Facebooku.

Context: The article discusses a meeting between the Ukrainian Foreign Minister and the National Bank of Ukraine Governor to discuss the misappropriation of funds by Hungary.
Fact Check: The information provided in the article is accurate and trustworthy, as it is based on the Facebook post made by the Ukrainian Foreign Minister.