Strona główna Aktualności SBI rozpracowuje międzynarodowy kanał dostaw kokainy do Ukrainy, zatrzymuje organizatora w Odessie

SBI rozpracowuje międzynarodowy kanał dostaw kokainy do Ukrainy, zatrzymuje organizatora w Odessie

8
0

Pracownicy Biura Śledczego Ukrainy (SBI), przy wsparciu Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, zatrzymali działalność transgranicznego kanału dostarczania kokainy z krajów UE na terytorium Ukrainy.

„Międzynarodowy handel narkotykami był organizowany przez grupę obywateli Ukrainy, Armenii, Czech i Niemiec. Grupa działała w sposób konspiracyjny” – poinformowało SBI w piątek w kanale Telegram.

Według agencji, organizator wcześniej odbył karę w USA za przestępstwa narkotykowe, a po powrocie na Ukrainę wznowił swoje działania i zwerbował wspólników w UE.

Biuro precyzuje, że narkotyki początkowo były transportowane partiami za pośrednictwem kurierów, a równocześnie prowadzono przygotowania do dostaw na dużą skalę, między innymi przy użyciu logistyki morskiej poprzez Odesę.

„Planowano importować kokainę do 2 kilogramów tygodniowo. Koszt jednej takiej partii na rynku nielegalnym przekraczał 200 000 dolarów” – podało Biuro.

Zgodnie z raportem, organizator grupy został zatrzymany przez funkcjonariuszy SBI w Odesie, został poinformowany o podejrzeniu.

Kierownictwo procedur – Wydział Prokuratury Specjalizowanej w Odesie ds. Obrony Regionu Południowego.