Strona główna Aktualności 18-letnia rosyjska piosenkarka ukarana grzywną za „dyskredytowanie” wojska, wciąż w areszcie policyjnym...

18-letnia rosyjska piosenkarka ukarana grzywną za „dyskredytowanie” wojska, wciąż w areszcie policyjnym z powodu nowych zarzutów.

16
0

Osiemnastoletnia uliczna piosenkarka Diana Loginova została ukarana grzywną w wysokości 30 000 rubli (375 dolarów) po spędzeniu 13 dni w areszcie administracyjnym za „dyskredytowanie” rosyjskiej armii, jak podały lokalne media 28 października.

Zamiast zostać zwolniona, Loginova została przetrzymywana w nocy na Oddziale Policji nr 76 w Petersburgu po tym, jak przeciwko niej otwarto nową sprawę za zorganizowanie „nieautoryzowanego” wydarzenia publicznego, według niezależnego rosyjskiego portalu Mediazona.

Loginova, która występuje pod pseudonimem artystycznym Naoko, została po raz pierwszy zatrzymana 15 października przez policję w Petersburgu po tym, jak wideo przedstawiające ją i jej kolegów z zespołu Stoptime wykonujących antykremlowskie piosenki stało się viralowe.

W szczególności, Loginova została ukarana za wykonanie piosenki Monetchki „Jesteś żołnierzem.”

W tekście piosenki znajdują się takie linie jak: „Jesteś żołnierzem, widzę po twoich oczach, że tam byłeś / Pachniesz krwią, jesteś tylko blizną.” W piosence nie ma jawnych odniesień do wojny Rosji przeciwko Ukrainie.

Oprócz „Jesteś żołnierzem” Monetchki, Stoptime wykonał również znaną piosenkę „Swan Lake Cooperative” Noize MC. Zarówno Monetchka, jak i Noize MC zostali oznaczeni przez rosyjski rząd jako „agenci zagraniczni.”

W sądzie Loginova odmówiła przyznania się do swojej „winy”, jak podał niezależny rosyjski portal Novaya Gazeta. Nagranie wideo pokazuje, jak Loginova była odprowadzana z sali sądowej przez policję pod oklaski swoich zwolenników.

Wykonując piosenki artystów uznanych za „agentów zagranicznych”, Stoptime podejmuje coraz większe ryzyko w kraju, gdzie władze coraz bardziej tłumią jakąkolwiek formę sprzeciwu w trakcie pełnoskalowej wojny przeciwko Ukrainie.

Trzech ulicznych muzyków z zespołu coverowego Restart zostało również zatrzymanych 28 października przez policję za organizowanie publicznego występu w Petersburgu na rzecz Stoptime, według SotaVision.

Kultura nie jest neutralna: Zatrważająca obecność rosyjskiego wydawnictwa Eksmo we Frankfurcie

Na tegorocznym Targach Książki we Frankfurcie krążyły dwa pytania: Gdzie znajduje się stoisko rosyjskiego wydawcy Eksmo i dlaczego po niemal czterech latach pełnoskalowej wojny Rosji przeciwko Ukrainie w ogóle mu pozwolono tam być? Nigdy nie zapomnę spojrzenia z przerażeniem i obrzydzeniem jednego z wygnanych rosyjskich autorów, który z zażenowaniem uczestniczył w wielu wydarzeniach Ukrainy na targach książki, kiedy