Tom Kim zakończył swoje 1001-dniowe oczekiwanie na czwarte zwycięstwo w PGA Tour, zamykając imponujące zwycięstwo dwoma uderzeniami na Genesis Scottish Open, gdy Robert MacIntyre stracił szansę na zwycięstwo u siebie. Kim przeszedł do ostatniej rundy z jednym uderzeniem za liderami – MacIntyre, Matthew Fitzpatrick i Min Woo Lee na Renaissance Club, gdzie imponujące, bezbłędne 65 ustawili go na szczycie zatłoczonej tablicy wyników. Koreańczyk zakończył na 17 pod par i dwie klarownie przed Lee, który uzyskał trzy pod par 67, by zdobyć pierwsze zwycięstwo na świecie od Shriners Children’s Open 2023 roku i powrócić do czołowej pięćdziesiątki światowego rankingu.
MacIntyre zakończył cztery uderzenia z tyłu, dzieląc trzecie miejsce z Fitzpatrickiem, Keitą Nakajimą i Johnny’m Keeferem, który zdobył ostatnią wolną pozycję na The Open jako jeden z trzech najlepiej grających graczy, którzy jeszcze nie byli zwolnieni do Royal Birkdale. Rory McIlroy ruszył w niedzielę po opublikowaniu pięciu birdie na swoich pierwszych siedmiu dziurach, a ostatnia runda 64 doprowadziła go do siódmego miejsca w linii razem z Michaelem Thorbjornsenem.
Fitzpatrick zestawił cztery birdie z trzema bogeysami w wykonaniu dziesiątego przy 69. MacIntyre po 30-stoppowym orle w dziurze 12 zakończył tydzień również na 13 poniżej par. Thorbjornsen i Victor Perez – którzy skończyli na dziewiątym miejscu – dołączyli do Keefera w zdobyciu miejsc na ostatni męski major tego roku, podczas gdy broniący tytuł mistrz Chris Gotterup i zwycięzca US Open Wyndham Clark spadli na wspólne 11. i 13. miejsce po rundach z jednym uderzeniem 71.
McIlroy trzymał także udział w prowadzeniu, ale wypadł z walki po trzeciej rundzie zakłóconej mgłą 73, która zawierała tylko jednego birdie, a światowa nr 2 skończyła pięć uderzeń w tyle pomimo dziewięciu punktów poprawy w ostatniej rundzie.
McIlroy przyznał, że borykał się z grą w wiatr z lewej na prawą stronę dla niekonsekwencji z jego żelazami, co miało miejsce w różnych momentach tego sezonu, McIlroy liczy na rozwiązanie problemu przed The Open na Royal Birkdale.
Sky Sports ponownie jest wyłącznym domem The Open w Wielkiej Brytanii i Irlandii, z ponad 75 godzinami transmisji na żywo przez siedem dni tygodnia turniejowego w Royal Birkdale. Począwszy od 9:00 rano dla każdego z trzech dni treningowych, a następnie całodobowa akcja z finałowego męskiego majora roku rozpoczyna się o 6:30 rano w czwartek 16 lipca na Sky Sports Golf. Co najmniej 15 godzin akcji będzie dostępnych zarówno w pierwszych dwóch rundach, z dodatkowymi strumieniami dostępnymi na Sky Sports+ lub w aplikacji Sky Sports, a następnie przedłużona transmisja rozpocznie się o 9:00 rano w sobotę 18 lipca i o 8:00 rano w niedzielę 19 lipca.
[Note: No fact-check notes in this translation as the content is already factual]






