Strona główna Aktualności Tysiące Kalifornijczyków ewakuowanych w wyniku pożarów podkowi Santa Ana.

Tysiące Kalifornijczyków ewakuowanych w wyniku pożarów podkowi Santa Ana.

23
0

Okoliczności:
Wzrost z pożaru traw spowodowanym przez o dziwo i gwałtownie rozprzestrzeniające się pożary lasów, roznoszące się przez wietrzną południową Kalifornię w piątek.

Fakty:
– Prawie 13 000 osób jest pod nakazami ewakuacji po tym, jak dwa dymiące i szybko rosnące pożary lasów rozprzestrzeniły się wiatrem południowej Kalifornii w piątek.
– Pożar Springs wybuchł około godziny 11 w piątek i do godziny 15:30 niemal potroił swoją wielkość do 4,45 mil kwadratowych, podczas gdy w tym samym czasie pożar Crown spalił 280 akrów w pobliżu Acton w okolicy ulic North Crown Valley i Soledad Canyon.
– Przyczyny pożaru na wschód od Moreno Valley w hrabstwie Riverside są badane.
– Nie wiadomo natychmiast, ile gospodarstw domowych jest objętych ostrzeżeniami o ewakuacji lub nakazami.
– Pożar Springs trawi obszar niezamieszkały, ale niezbyt gęsto zaludniony w hrabstwie Riverside, w rekreacyjnej okolicy w pobliżu miasta Moreno Valley, które liczy około 200 000 mieszkańców.
– Z porywami wiatru Santa Ana przekraczającymi 50 mph, pożar rozprzestrzenia się poprzez obszar o bardzo łatwopalnym paliwie, jak podaje Los Angeles Times.
– Miasto znajduje się 10 mil na południowy wschód od Riverside i 64 mile na wschód od Los Angeles.
– 'Na zewnątrz jest wietrznie,’ powiedziała Maggie Cline De La Rosa, rzeczniczka prasowa Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej w hrabstwie Riverside.

[Faktyczna Ewakuacja: 12,900 osób ewakuowanych, 9,850 osób ostrzeżonych. Moreno Valley College zamknięte z powodu złej jakości powietrza.]

[Stan pożarów: Pożar Springs zawiera się tylko w 5%, a Crown Fire w 25%.]

[Stan pogody: Start pogody: opady mogą wynieść od 15 do 30 mph, z porywami do 50 mph, co najmniej do sobotniego popołudnia.]

[Historia Pożarów: W styczniu 2025 r. pożary zabójcze spowodowały co najmniej 31 ofiar, zmusiły do ewakuacji ponad 200 000 osób, zniszczyły ponad 18 000 domów i struktur, trawiąc ponad 57 529 akrów.]