Strona główna Aktualności Liceum w Kamiń-Kaszyrskim zwalnia logopedę za niemoralne zachowanie po skandalu

Liceum w Kamiń-Kaszyrskim zwalnia logopedę za niemoralne zachowanie po skandalu

15
0
Liceum w Kaminie-Kaszyrskim zwalnia logopedę za niemoralne postępowanie po skandalu

Foto: Interfax-Ukraine / Oleksandr Zubko

Liceum nr 1 im. Jewhena Szabliowskiego w Kaminie-Kaszyrskim na Wołyniu zwolniło logopedę za popełnienie niemoralnego czynu po publicznym skandalu – informuje Rzecznik Praw Oświatowych Nadiya Leshchyk.

„W związku z sytuacją dotyczącą zachowania logopedy w Liceum nr 1 w Kaminie-Kaszyrskim. Monitorowałam tę sytuację, szeroko komunikowałam się z działem polityki humanitarnej i udzielałam konsultacji. Placówka edukacyjna poinformowała mnie, że logopeda został zwolniony 16 marca 2026 r. na podstawie pkt. 3 art. 41 Kodeksu pracy Ukrainy, w związku z popełnieniem niemoralnego występku niezgodnego z kontynuowaniem pracy w placówce edukacyjnej” – pisze Leshchyk w środę w komentarzu do swojego poprzedniego wpisu dotyczącego sytuacji.

Jak podaje się, regionalna telewizja i rozgłośnia radiowa Avers (Łuck, obwód wołyński) wcześniej opublikowała historię o skandalu w liceum, podczas którego logopeda używał wulgaryzmów, krzyczał i zachowywał się agresywnie na terenie szkoły. W wyniku tego Rzecznik Praw Oświatowych Nadiya Leshchyk stwierdziła, że zachowanie nauczyciela było nieakceptowalne.