Australia prowadzi 1-0 w trzy meczowym serii Ashes przeciwko Anglii po zdecydowanej porażce 26-6 Anglii na stadionie Wembley.
To był przykry dzień dla Anglii przed rekordową publicznością Ashes wynoszącą 60 812 widzów, talenty takie jak Reece Walsh i Angus Crichton, wdzierając się jako gospodarze pozostali bez odpowiedzi na poważne pytania.
Oczywiście, teraz uwaga zwraca się na co jeśli. Czy nastąpi zmiana w składzie? Czy AJ Brimson i Morgan Smithies dołączą? Czy Anglia może poprawić się? Czy Australia jest po prostu na wyższym poziomie?
Te pytania zostaną odpowiedziane w ciągu tego tygodnia, gdy Anglia zmierzy się w meczu, gdzie musi wygrać na stadionie Everton Hill-Dickinson. Przegrana wywołuje tylko jedno słowo u trenera Anglii, Shauna Wane’a: „Tortura”. Myśl o tym, co mogło być.
„Bardzo, bardzo rozczarowany. Naprawdę, naprawdę rozczarowany” – powiedział Wane.
„Chciałem, aby wszyscy zobaczyli najlepszą stronę naszych zawodników, a oni tego nie zrobili. To bardzo talentowana i zgraną grupę chłopaków, ale dziś po prostu zbyt mało od siebie daliśmy.
„To dla mnie tortura.
„Słabo. Wiem, na co są zdolni, i nie uważam, że daliśmy sobie szansę na wygraną. To nie było nawet blisko, byli najlepsi – nie ma co do tego wątpliwości. To bardzo boli.
„Nie daliśmy z siebie najlepszego dzisiaj i nie naprawiliśmy rzeczy, które zrobiliśmy źle. Najlepszy zespół wygrał, nie ma wątpliwości.
„To jeszcze bardziej mnie smuci, słysząc (o rekordowej publiczności Ashes). Chcieliśmy sprawić, aby byli dumni. Chcieliśmy tak bardzo wyzwać Australię, dlatego jestem tak zmartwiony.
„To teraz dla nas łatwe (motywacja). Tylko jedno jest teraz w naszych umysłach, a jest to bycie zwycięzcami na stadionie Everton – musimy wygrać. To dyktuje sposób treningu i mówienia. Pobierzemy się z kurzu; to zaboli chłopców, ale zajmiemy się nagraniem wideo i coś zrobimy.”
Wzmocnienie tomkinsowskie zostało podkreślone przez jego asystenta trenera i eksperta Sky Sports Rugby League Sama Tomkins, który przyznał, że był „skruszony”, że Anglia, którą widzi na treningach, nie przełożyła się na rzeczywistość na boisku.
Jednak teraz jest zmotywowany, by zapewnić, że Anglia przystąpi do trzeciego testu serii z wynikiem 1-1 i z wszystkim do zagrania.
Bardzo rozczarowujące. Dziś nie zobaczyliśmy najlepszej wersji siebie. Myślałem, że w pierwszej połowie nie byliśmy wystarczająco skuteczni. Pozytywne jest to, że to trzytestowa seria. Mamy przyszły tydzień, aby udowodnić, że jesteśmy lepsi niż to, co pokazaliśmy dzisiaj, ponieważ to, co dzisiaj podaliśmy, po prostu nie było wystarczająco dobre.
Mamy bardzo utalentowanych zawodników w naszej grupie, którzy bardzo często na poziomie klubowym wykorzystują każdą okazję, a dzisiaj tego po prostu nie zrobiliśmy, co było ogromnie rozczarowujące. Jestem bardzo zmartwiony, że nie zobaczyliśmy najlepszej wersji tej drużyny Anglii dzisiaj.
Absolutnie (musimy skupić się na doprowadzeniu do wyniku 1-1). Nie jesteśmy tutaj, by tylko brać udział. Chcemy wygrywać każdy mecz, w którym bierzemy udział.
Byliśmy niewystarczający. Mamy siedem dni, aby oczyścić się, opracować plan gry i lepiej wykonać następnego tygodnia.”
Rugby League Ashes 2025
Pierwszy Test: sobota, 25 października, Stadion Wembley: Anglia 6-26 Australia
Drugi Test: sobota, 1 listopada, Stadion Everton, Liverpool
Trzeci Test: sobota, 8 listopada, Stadion Headingley, Leeds.







